Apraksts
Finanšu kalendārs
Aicinot jūs koncentrēties uz saviem mērķiem 2025. gadā un saglabāt drošības spilvenu savai finansiālajai labklājībai.
Finanšu drošības spilvens ir finanšu rezerve vai aizsardzība, kas sniedz jums finansiālu drošību un pietiekamību neparedzētu notikumu vai finansiālu grūtību gadījumā. Parasti ir ieteicams ietaupīt vismaz 3-6 mēnešu izdevumus, lai nodrošinātu finansiālo drošību ienākumu zaudēšanas vai citu ārkārtas situāciju gadījumā.
Tā kā šis ir interaktīvs kalendārs, jums būs aktīvi jāiesaistās un jābūt gatavam:
- lasīt un uzzināt par dažādām naudas uzkrāšanas vai taupīšanas metodēm
- skenēt QR kodus un uzzināt vairāk informācijas
- ziņot papildu informāciju attiecīgajās saitēs
- veikt vienkāršus aprēķinus uz darblapām
- izveidot sev ikmēneša saistības un izsekot savam progresam
- apbalvot sevi
Kalendārā ir iekļautas šādas tēmas:
Janvāris – “DROŠĪBAS SPILVENA” SAGATAVOŠANA.
Februāris – LIEKIE TĒRIŅI
Marts – IENĀKUMU DEKLARĀCIJAS MĒNESIS
Aprīlis – KREDĪTU MĒNESIS
Maijs – MANA MĀJAS VIDE
Jūnijs – PRĀTA MĒNESIS
Jūlijs – SVĒTKI UN HOBIJI
Augusts- PIRKŠANAS PARADUMI
Septembris – MĀCĪBU MĒNESIS
Oktobris – KARJERAS MĒNESIS
Novembris – INVESTĪCIJU MĒNESIS
Decembris – VĒRTĪBAS UN ATTIECĪBAS
INETA LAZDA Ķekavas novada sociālā dienesta sociālā darbiniece. Ķekavas novada domes deputāte. –
Interaktīvais finanšu kalendārs man ļoti atspoguļoja dažādus sadzīves paradumus, lietas un darbības, kur nauda, kas ikdienā tiek impulsīvi un neapdomāti iztērēta, var tikt ieguldīta dažādu sapņu un mērķu realizācijai. Lasot šo kalendāru es ieguvu daudz jaunu informāciju un noderīgu ieteikumu, ko izmantot tālāk, lai vēl efektīvāk uzkrātu naudu. Šis kalendārs ir ne tikai labs palīgs, lai sāktu veidot savu “drošības spilvenu”, bet lai arī atgādinātu sev, cik dažādos veidos mēs varam finansiāli dot apmaiņu un palīdzēt katram no mums, nošķirt kaitīgos ieradumus un uzsākt labos, kā arī ikdienas steigā atgādinātu un paņemtu sev līdzi vērtīgu informāciju. Noteikti iesaku katram izlasīt, ļoti vērtīgi sev!
ELĪNA PELČERE Finansu koučs un pārdošanas trenere –
Tu esi paveikusi loti apjomīgu un vērtīgu darbu, kas palīdzēs patiešām veikt praktiskas izmaiņas cilvēku dzīvē. Paldies, Tev par to 💕
INGA BOLUKEMINI Sert. naudas koučs, personisko finanšu mentore –
Jauns un interesants rīks, kā uzlabot savas finanses visa gada garumā un neaizmirst par tām (un saviem mērķiem) jau 3.janvāra nedēlā. Viegls, bet tajā pašā laikā ar saturu. Ja tas palīdzēs kaut 10 cilvēkiem, tas jau ir ieguvums visiem! Lai izdodas! Un par gudru rīcību ar naudu!
EGIJA VEISA Personīgo finanšu padomniece –
Drošības spilvena izveide 99% gadījumu ir pirmais solis, ar kuru jāsāk, ja ir vēlme uzlabot savu finanšu stāvokli. Drošības spilvens nav luksuss, bet gan kritiski svarīga lieta jebkurā finanšu situācijā un neatkarīgi no tālākajiem mērķiem. Šis finanšu kalendārs var kalpot kā lielisks atskaites punkts un uzskatāms vizualizācijas rīks tam, lai izdotos ieviest jaunus personīgo finanšu ieradumus, jo personīgās finanses lielā mērā ir tieši par mūsu ieradumiem nevis matemātiku.
KRISTĪNE VILCĀNE Finanšu koučs, grāmatu un metožu autore –
Latvijā noteikti nevaram sūdzēties par finanšu zināšanu trūkumu, jo mūsu finanšu pratības rezultāts neko daudz neatšķiras no vidējā starp citām OECD valstīm*. Bēdīgāk mums iet ar zināšanu pielietošanu dzīvē jeb darīšanu, jo vairāk kā pusei no mājsaimniecībām nav izveidots drošības uzkrājums vismaz 3 mēnešu izdevumu apmērā. Tādēļ man vienmēr ir liels prieks par kādu jaunu rīku, kas tapis, lai atbalstītu tieši darīšanu. Turklāt, kur gan vēl labāks atbalsts darīšanai kā atgādinājums, kas ik dienas ir acu priekšā – kalendārs. “Interaktīvais Finanšu Kalendārs 2024” satur ne vien vērtīgas zināšanas, bet arī praktiskus ieteikumus un informāciju par pieejamiem atbalsta rīkiem. Ja visa gada garumā tiešām lietosi šo kalendāru, esmu diezgan droša, ka pozitīvas izmaiņas tavā finansiālajā labsajūtā neizpaliks. *FKTK (OECD pētījums par iedzīvotāju finanšu pratības līmeni 2022). Latvijas finanšu pratības indekss ir 61%. Vidēji OECD valstīs 62%. 65% mājsaimniecību nav izveidots drošības uzkrājums vismaz 3 mēnešu izdevumu apmērā.