InstagramFacebook
Džons Kliftons Bogls
Džons Kliftons Bogls

Džons Kliftons Bogls (1929–2019) bija ASV finanšu eksperts un investīciju industrijas līderis. Viņš ir pasaulē pazīstamā indeksa ieguldījumu pionieris, piedāvājis pirmo indeksa fondu 1976. gadā. Viņš piedāvāja investoriem iespēju sekot dažādiem tirgus indeksiem ar zemām izmaksām.

Bogls bija Vanguard Group dibinātājs un vadītājs no 1975. līdz 1996. gadam, pēc tam bija uzņēmuma priekšsēdētājs līdz 1999. gadam. 

Bogls bija vīrs un 6 bērnu tēvs. Jau 31 gada vecumā Bogls piedzīvoja pirmo sirdstrieku un 38 gadu vecumā viņam tika diagnosticēta reta sirds slimība. Kad viņš bija sasniedzis 66 gadu vecumu, viņam tika veikta sirds transplantācija.

Bogls aktīvi piedalījās dažādās finanšu izglītības iniciatīvās. Viņš vēlējās investoriem sniegt saprotamus, vienkāršus un pieejamus padomus veiksmīgai ilgtermiņa investīciju veikšanai. Lai veicinātu finanšu pratību, sarakstījis vairākas grāmatas, tajā skaitā arī “Par saprātīgu investēšanu”, kura ir tulkota latviešu valodā.

Viņa investēšanas principus un filozofiju piekopj investori visā pasaulē.

Bogls atstāja ilgstošu ietekmi uz investīciju un finanšu sabiedrību – visā pasaulē tiek piekopti viņa investēšanas principi un filozofija.

Citi autora darbi

  • Mazā grāmata par saprātīgu investēšanu
    Džons Kliftons Bogls
    23,95 
  • Saziņas veidlapa

    "*" indicates required fields

    Kontaktpersona*